ترانه تومور درمانی بیماری سرطان مری شیمی درمانی

ترانه: تومور درمانی بیماری سرطان مری شیمی درمانی سرطان مری سیگار تریاک

گت بلاگز فضای مجازی سیستم عامل های بازنشسته در معرض خطر ، انتشار باج افزار wannacrypt عمدی یا سهوی

تحلیل های حاکی از انتشار عمدی ویروس باج گیر wannacrypt جهت اجبار به ارتقا سیستم عامل های قدیمی هست.

سیستم عامل های بازنشسته در معرض خطر ، انتشار باج افزار wannacrypt عمدی یا سهوی

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ با پایش و دریافت گزارش های از بازدیدکنندگان وسعت آلودگی رایانه ها به ویروس باج گیر wannacrypt در کشور عزیزمان ایران رو به زیاد کردن هست، این ویروس باج گیر تولیدات بعضی از خودروسازان بزرگ دنیا را هم مختل کرده هست، مدیر آژانس سیستم های انفورماتیک فرانسه هشدار داده موج حملات سایبری شرکت های متفاوت را نشانه قرار داده و باید در روزهای آینده منتظر بعد لرزه های آن بود.

همانطور که آینده نگری شده است بود موج تازه ای از این ویروس امروز به راه افتاده و با توجه به اینکه روز دوشنبه نخستین روز کاری در بسیاری از کشورهاست باز کردن ایمیل به وسیله کارمندان به زیاد کردن آلودگی این ویروس دامن زده هست. کشورهای آسیایی نیز از این ویروس در امان نبوده و تازه ترین قربانی آن دانشگاه های چین بوده اند که با روشن کردن رایانه ها پیش از باز کردن قفل سیستم ها از آنها درخواست پول شده است است.

محققان می گویند از بین بردن این باج گیر سخت است ولی یک پژوهشگر امنیت سایبری در انگلیس می گوید موفق به کنترل انتشار این ویروس شده است است.

سیستم عامل های بازنشسته در معرض خطر ، انتشار باج افزار wannacrypt عمدی یا سهوی

همانطور که گفته شده است این آلودگی این باج گیر رایانه ای نیز در کشور در حال زیاد کردن است، جدیدترین آمارهای ارائه شده است حکایت از آلوده شدن بیش از دو هزار قربانی به باج افزار wannacrypt و شناسایی حدود هزار و 500 قربانی از جانب این مرکز دارد.

هادی سجادی معاون امنیت شرکت فناوری اطلاعات در این خصوص گفت: دستورالعمل های فنی دقیقی را جهت پیشگیری از این عنوان تهیه کرده ایم و در سایت مرکز به نشانی WWW.CERTCC.IR همه نسخ ویندوز وجود دارد، لیکن همه سیستم عامل های ویندوز باید به روزرسانی شود، سیستم هایی که از قبل به روزرسانی شده است بدوند دچار مسئله نشدند.

وی همچنین گفته است که تنها راه مقابله این باج گیر پیشگیری است و به محض ابتدا راه حل بسیار سخت است.

آنطور که گفته میشود بیشترین آلودگی از طریق این باج افزار به ترتیب متعلق به اپراتورهای ارتباطی، سلامت و پزشکی و دانشگاهی است و بیشترین استان های آلوده، پایتخت کشور عزیزمان ایران و اصفهان هستند.

تحلیل های حاکی از انتشار عمدی ویروس باج گیر wannacrypt جهت اجبار به ارتقا سیستم عامل های قدیمی هست.

این باج گیر که ظاهرا از دولت امریکا به دزدی رفته است با عمدا به بیرون درز کرده زیاد رایانه هایی که دارای ویندوز قدیمی هستند درگیر کرده هست، مایکروسافت جهت به روزرسانی ویندوز XP بسته به روزرسانی عرضه کرده بود ولی با اقبال بازدیدکنندگان مواجه نشد.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: افزار | سیستم | ویروس | قربانی | آلودگی | رایانه | ویندوز | به روزرسانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog