ترانه تومور درمانی بیماری سرطان مری شیمی درمانی

ترانه: تومور درمانی بیماری سرطان مری شیمی درمانی سرطان مری سیگار تریاک

گت بلاگز وب‌گردی از سرطان “مری” چه می‌دانید؟

یک فوق تخصص خون و سرطان بالغین گفت: 13 روش درمانی جهت سرطان مری وجود دارد.

از سرطان "مری" چه می‌دانید؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، دکتر مهیار منصوری اظهار کرد: سرطان مری، سرطان رایجی است که کمربند آن از شمال چین و آسیای میانه و از بخشی از کشور عزیزمان ایران عبور کرده و واردکشورهای دیگر می شود.

عبارات مهم : تومور
وی افزود: موقعیت خاص جغرافیایی، استعمال سیگار، مصرف تریاک، مصرف الکل، نوشیدنی های داغ با زیاد کردن احتمال سرطان دستگاه گوارش و به خاص مری در ارتباط هست. حتی بعضی مواد غذایی و کمبودهای تغذیه ای در ظهور سرطان مری نقش دارند.

این فوق تخصص خون و سرطان بالغین بیان کرد: احساس گیر کردن غذا در گلو، درد در پشت قفسه سینه و ابتدای مری از علائم بالینی این بیماری هست. در ابتدای بیماری ممکن است اصطلاحا غذا در گلو گیر کند، ولی با شدت بیماری، مایعات نیز در گلوی فرد گیر می کند.

وی گفت: احساس درد در قفسه سینه حین خوردن غذا می تواند از دیگر علائم این بیماری باشد. در بعضی موارد ازجمله عفونت های مری و حرکات دودی، بیمار در بلع غذا مسئله دارد. در بعضی موارد بیمار عصبی است و قادر به بلع نیست و همه این حالات ممکن است ایجاد شود. البته اینها حالاتی خوش خیم هستند.

وی تصریح کرد: چنانچه فردی به طور مداوم احساس گیر کردن لقمه در گلو داشت؛ به خاص در افراد بالای 40 سال احتمال وجود تومور در مری وجود دارد که در این مواقع باید آندوسکوپی و تکه برداری انجام و به پاتولوژیست ارجاع داده شود.

وی گفت: درمان تومور مری پیچیده بوده و مشمول بر جراحی، شیمی درمانی و رادیوتراپی هست، البته 13 روش درمانی جهت سرطان مری وجود دارد، ولی روش مذکور بسیار نتیجه بخش هست. در بعضی موارد باید با شیمی درمانی و رادیوتراپی بیماری را کنترل کرد تا راه جراحی باز شود. به افراد توصیه می شود چنانچه علائمی این چنینی ظاهر شد حتما به دکتر مراجعه کنند.

این فوق تخصص خون و سرطان گفت: افراد زیادی تومور مری داشتند، ولی با مراجعه به موقع به دکتر خوب شدند و نیاز است افراد به خود مسلط بوده و اعتماد به نفس داشته باشند و هر چه سریع تر مراجعه کنند تا راه جهت درمان بازتر شود؛ چراکه گذشت وقت منجر به عمیق و ریشه دار شدن بیماری می شود.

وی خاطرنشان کرد: در سال های اخیر تومور مری با درمان های موثری انجام شده است و اکثر بیماران اصلاح یافته و به طور کامل معالجه شدند. بعد تاکید می شود چنانچه افراد علائمی مشابه علائم مذکور داشتند حتما به دکتر مراجعه کنند.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تومور | درمانی | بیماری | سرطان مری | شیمی درمانی | سرطان مری | سیگار | تریاک

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog